מגזין GETMSDS

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אילו חברות ענקיות השתמשו בהלוואות כדי לצמוח?

במהלך השנים, הלוואות לעסקים סייעו לשלל חברות גדולות, כאלה שכולכם מכירים, כדי להגיע למקום בו הן נמצאות היום, ואתם בהחלט יכולים לשאוב מהן השראה.
ניהול נכון של הכספים שלהן הוא שקבע את מיקומן הבכיר בשוק, וגם אתם יכולים לצעוד באותו המסלול.

אם אתם שוקלים לקחת הלוואה לעסק, ישנן דרכים שונות שבהן אתם יכולים להשתמש בכסף. לדוגמה, הלוואות יכולות לעזור להרחיב את הייצור, לשלם לעובדים, לכסות חשבונות, לעבור למשרד חדש ועוד . כל הדרכים הללו יעזרו לעסק שלכם לצמוח, כל עוד תקבלו את ההחלטות הנכונות בזמנים המתאימים.

אלה כמה מסיפורי ההצלחה הגדולים ביותר, של חברות שצמחו לממדים עצומים בזכות הלוואות.

סטארבקאס

בתחילת דרכם, מייסדיה של סטארבאקס הקפה לקחו מספר הלוואות, כדי לממן את עסקי פולי הקפה שלהם. המימון סייע להם להתרחב, על ידי מכירה של כוסות קפה ותה, והנחישות שלהם משכה לחברה את הווארד שולץ, סוכן מכירות שקידם משמעותית את צמיחתה והפך בהמשך למנכ"ל.

גם לאחר שהצליחה, סטארבאקס המשיכה להשתמש במימון חיצוני. כיום, הם מקבלים הלוואות ממשקיעים אישיים באופציות לטווח קצר או ארוך, בצורה של אג"ח. כלומר, גם אם החברה כבר מבוססת היטב, הלוואות עדיין יכולות להועיל מעת לעת.

פול מיטשל

כאשר ג'ון פול דג'וריה וחברו פול מיטשל עבדו באותה חברת טיפוח שיער, הם החליטו להקים מיזם שיספק טיפוח שיער איכותי במחיר סביר. כמו כן, הם החליטו למכור למספרות מוצרי טיפוח שיער יוקרתיים.

כדי לעשות את הצעדים הראשונים, שני החברים לקחו הלוואה עסקית בשווי 700 דולר בסך הכול, והקימו חברה שמכונה כיום פול מיטשל. בהתחלה, בעזרת כספי המימון, הם מכרו שלושה מוצרים. כיום הם משווקים מאות מוצרים, והמוניטין שלהם נפלא בכל העולם.

דייסון

דייסון מוכרת בעיקר בזכות שואבי האבק שלה, והיא מתכננת ומייצרת מכשירי חשמל ביתיים נוספים, כמו למשל מייבשי ידיים. כיום, העסק מוערך ביותר מ-4 מיליארד דולר, וגם סיפור ההצלחה הזה מתחיל בסיוע כספי.

בסוף שנות ה-70, ג'יימס דייסון ביקש מאשתו לממן את עיצוב שואב האבק הראשון שלו. המימון אמנם הגיע מאשתו, אך עדיין נחשב בתור הלוואה עסקית.

אנדר ארמור

כשקווין פלאנק התחיל את עסקי בגדי הספורט שלו, היו לו רק 20,000 דולר שהרוויח ממכירת חולצות בהופעות. עם זאת, הנחישות שלו הובילה אותו, והוא צבר בכוונה חובות של 40,000 דולר בכרטיסי אשראי כדי להפעיל את אנדר ארמור.

זה לקח זמן, והוא כמעט נשבר, אבל בסופו של דבר הלבוש שלו משך עניין מליגות ספורט גדולות, וכיום החברה שווה מיליארדים.

לסיכום

סיפורי הצלחה כאלה, ומאות נוספים שדומים להם, יכולים לשמש מקור השראה לאופן שבו אתם יכולים לנצל הזדמנויות, אם תשיגו את הלוואה לעסק שלכם בתנאים הנכונים.
"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

כתבות אחרונות באתר
פרסומות
דילוג לתוכן